Skutočné priateľstvo

Autor: Katarína Ďuričová | 12.1.2011 o 19:16 | (upravené 12.1.2011 o 19:49) Karma článku: 1,08 | Prečítané:  163x

S sebou do hor ho vem a jdem, vzhůru po boku bok co krok, lanem svým s ním se svaž, ať znáš, s kým čest máš...

Dnes som si uvedomila, aké je skvelé mať pri sebe niekoho, koho môžete nazývať priateľom. Nie známy, nie kamarát, ale priateľ. Uvedomujeme si vôbec ešte dnes, čo to slovo znamená?

Pre mňa je skutočný priateľ takým malým zázrakom. Zázrak, že v dnešnej dobe existuje stále osoba, ktorá je tu pre Vás. Osoba, ktorá Vám v tom najhoršom pomôže a nežiada za to nič. Priateľ Vás rozosmeje, keď Vám do smiechu nie je. Povzbudí, keď povzbudiť treba a poľutuje, keď to potrebujete. Utrie slzy a vyčarí úsmev na tvári. Objíme, keď potrebujete objatie. Priateľ Vám do žíl vlieva energiu, prinúti Vás bojovať, aj keď už nemáte síl. Zažne pre Vás slnko na oblohe ak vonku prší.

Učí Vás novým veciam, ukáže Vám iný pohľad na svet. Pomáha Vám byť odvážnejším a zároveň Vás drží na uzde. Dáva na Vás pozor, pofúka, keď niečo bolí. Vyhreší Vás, keď robíte hlúposti a pochváli, keď ste úspešní. Priateľ Vám totižto ten úspech praje. Váš úspech je i jeho úspechom a Váš neúspech je len spoločným prezlečeným úspechom. :)

Priateľ je človek, ktorý Vás chráni a je ochotný sa za Vás i pobiť. Je to však i ten, kto Vás postrčí dopredu a núti Vás sa biť za seba. Po celý čas však stojí za Vami, aby v prípade potreby podal pomocnú ruku. Priateľ Vás učí byť dospelým a zároveň vo Vás prebúdza dieťa. Viete s ním riešiť zložité problémy a následne si vonku staviate snehuliaka. Hádky s priateľom bývajú tými najhoršími, no zároveň najkrajšími. Nikto to s Vami nemyslí lepšie ako priateľ, no občas je ťažké si to priznať.

Je to človek, ktorý Vás pozná, ktorý Vás vidí takými, aký ste. So svojimi plusmi i mínusmi. A má Vás stále rovnako rád. V tom tkvie krása priateľstva. A tak stojím pred svojim priateľom v celej svojej kráse, so všetkými svojimi chybami a ďakujem mu. Za čo? Za úsmevy, za radosť, za povzbudenie, za vyhrešenie, za dôveru a za trpezlivosť. Za to krásne priateľstvo...


...ale když nekňučel a šel, neskuhral, na dně sil když byl a když z výšky jsi slít, on tě chyt, neboť byl, kde měl být, když se bil, když se rval a hnal, zmámen na štítech skal pak stál, je to on přítel tvůj, při něm stůj, jemu jen důvěřuj...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.


Už ste čítali?